In de strijd tegen het coronavirus heeft het kabinet, met instemming van de Tweede Kamer, de maatregelen uitgebreid met onder meer een avondklok. Deze maatregel komt bovenop het pakket waar we in het onderwijs al langer mee te maken hebben. Wat zijn de consequenties?
Op aandringen van de landelijke MBO Raad en de organisaties van hogescholen en universiteiten maakt het kabinet in de avondklok een uitzondering voor (praktijk)examens en tentamens. Alle geplande examens gaan dus door. Verder is er geen ruimte voor onderwijs tijdens de avondklok:
Vanaf zaterdag 23 januari tot in ieder geval 9 februari, vanaf 21.00 uur tot 4.30 uur in de volgende ochtend.
Dit betekent:
Het ministerie van onderwijs heeft laten weten dat de financiële vergoeding voor studenten in mbo, hbo en wo wordt verlengd tot en met augustus dit jaar. Studenten die bij hun afstuderen vertraging oplopen, kunnen rekenen op een tegemoetkoming. Meer weten>>